Dzień dobry!
Good morning!

Witamy w żłobku "Akwarelki", w którym dzieciom towarzyszy:

 • Angielski przez cały dzień!
 • Muzyka, która bardzo pozytywnie wpływa na rozwój mózgu: rytmika, zajęcia umuzykalniające metoda E.E. Gordona, Musical Babies
 • Zajęcia gimnastyczne z elementami SI

Zapraszamy na wspólną przygodę!

ZadzwońZadzwoń
 

Wykwalifikowani
nauczyciele

Naszym celem jest uczyć dzieci przez zabawę. Staramy się tak dobierać zajęcia, aby dzieci chętnie w nich uczestniczyły i nabywały nowych umiejętności.

Nauka
przez zabawę

Naszym celem jest uczyć dzieci przez zabawę. Staramy się tak dobierać zajęcia, aby dzieci chętnie w nich uczestniczyły i nabywały nowych umiejętności.

Gry
i zabawy

Dzięki wyposażeniu naszego żłobka w ciekawe i bezpieczne zabawki nasze dzieci mogą rozwijać małą i dużą motorykę. Pozwalamy dzieciom wybrudzić się „do woli” na naszy zajęciach sensoplastycznych.

Metoda
projektu badawczego

Często słyszymy od dzieci pytanie: „Skąd się biorą owoce i warzywa”? W naszym ogródku pielęgnujemy warzywa i owoce, aby móc z nich przygotować zdrowe przekąski.

O nas

Żłobek Akwarelki to miejsce stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci zgodnie z teorią 8 inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera.

W naszym żłobku podchodzimy do dzieci ze świadomością, że każde urodziło się ze wszystkimi rodzajami inteligencji, ale rozwijają się one w różnym stopniu. Nasze zadanie polega na tym, by trafnie rozpoznać dominujące typy inteligencji u każdego dziecka, pomóc mu je doskonalić i pracować nad tymi, które wymagają większego zaangażowania.

Współpracujemy z psychologiem dziecięcym, logopedą, instruktorami rytmiki i logorytmiki.

Więcej informacji o zajęciach i zabawach służących wszechstronnemu rozwojowi dzieci znajdą Państwo w zakładce „Edukacja”.

 

Edukacja

Żłobek Akwarelki to miejsce stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci zgodnie z teorią 8 inteligencji wielorakich prof. Howarda Gardnera

W naszym żłobku podchodzimy do dzieci ze świadomością, że każde urodziło się ze wszystkimi rodzajami inteligencji, ale rozwijają się one w różnym stopniu. Nasze zadanie polega na tym, by trafnie rozpoznać dominujące typy inteligencji u każdego dziecka, pomóc mu je doskonalić i pracować nad tymi, które wymagają większego zaangażowania.

Współpracujemy z psychologiem dziecięcym, logopedą, instruktorami rytmiki i logorytmiki.

Więcej informacji o zajęciach i zabawach służących wszechstronnemu rozwojowi dzieci znajdą Państwo w zakładce „Edukacja”.

Czytaj więcej

Dbamy przede wszystkim o to, by dzieci powierzone naszej opiece w żłobku czuły się bezpiecznie i spokojnie, bawiły się i nawiązywały serdeczne relacje z opiekunami i innymi dziećmi. W toku swobodnej zabawy stopniowo i naturalnie zachęcamy maluszki do zajęć, służących nabywaniu nowych umiejętności.

 1. Umuzykalnienie metodą E.E. Gordona. Zgodnie z zaleceniami profesora Gordona umożliwiamy dzieciom „osłuchanie się” z różnymi formami muzyki od prostych melodii poprzez muzykę klasyczną i jazz po dźwięki etniczne. Dzieci słuchają muzyki w różnych tonacjach, granej na różnych instrumentach. Melodii towarzyszy ruch – maluszki nie siedzą, lecz poruszają się w swobodny, intuicyjny sposób.
 1. Musical Babies
  Zajęcia te pozytywnie wpływają na rozwój inteligencji: językowej, muzycznej, ruchowej oraz interpersonalnej, co wpisuje się w filozofię naszego żłobka opartą na teorii inteligencji wielorakich.
 1. Zajęcia plastyczne – malowanie, rysowanie, lepienie i wyklejanie – rozwijają wyobraźnię i usprawniają małą motorykę, co jest bardzo istotne dla prawidłowego przebiegu dalszych etapów rozwoju dzieci.
 2. Zajęcia ogólnorozwojowe metodą Ruchu Rozwijającego – systemu opracowanego przez Weronikę Sherborne. Ćwiczenia te rozwijają sprawność ruchową i usprawniają motorykę. W trakcie ćwiczeń dzieci zyskują pełniejszą świadomość własnego ciała, siły i sprawności. Nabierają większego zaufania do własnych możliwości i poczucia bezpieczeństwa w grupie.
 3. Czytanie bajek i wierszyków wspiera rozwój emocjonalno-poznawczy dzieci i kształtuje ich wyobraźnię. W naturalny sposób przechodzimy od słuchania do aktywnego udziału dzieci, reagujących na czytane opowieści.
 4. Zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną Klanza. Zabawy z chustą Klanza ułatwiają wejście w grupę, integrują, pomagają w pokonywaniu lęku przed nowymi sytuacjami, uczą śmiałości, rozładowują napięcia, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że dzieci stają się otwarte i spontaniczne. Chusta animacyjna ma kształt koła o średnicy kilku metrów i jest bardzo kolorowa. Jej szczególną zaletą jest to, że dostarczając różnorakich doznań: wzrokowych, dotykowych i ruchowych wszechstronnie stymuluje rozwój dzieci.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci to kwestia, do której przywiązujemy najwyższą uwagę zarówno w zakresie wymaganych prawem zabezpieczeń, jak również naszych wewnętrznych procedur i rozwiązań mających zapewnić dzieciom bezpieczny pobyt w żłobku. Wnętrza żłobka Akwarelki zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie i komforcie dzieci – wszystkie sale dydaktyczne mają minimalną wysokość 3 metry.

Żłobek ma:

Meble i zabawki mają wymagane atesty i certyfikaty
Pozytywną opinię powiatowej stacji sanitarnej
Pozytywną opinię powiatowego komendanta straży pożarnej

Od ulicy oddziela nas szeroki pas zieleni, co zapewnia większy poziom bezpieczeństwa i komfortu – pod oknami nie jeżdżą nam samochody. Otoczenie żłobka jest spokojne, zaciszne. Wszystkie opiekunki ukończyły kurs pierwszej pomocy niemowlętom i dzieciom, co potwierdza stosowny certyfikat. Nie przyjmujemy do żłobka dzieci z objawami infekcji. Dzieci mogą odbierać ze żłobka wyłącznie osoby upoważnione przez rodziców lub opiekunów prawnych, po okazaniu dowodu osobistego.

 

Oferta

Rekrutacja do żłobka trwa cały rok.
Przyjmujemy dzieci od ukończonego roku

Abonament obejmuje wszystkie zajęcia odbywające się w naszym żłobku oraz współpracę ze strony psychologa i logopedy.

 • Angielski przez cały dzień
 • Umuzykalnienie metodą E.E Gordona
 • Musical Babies
 • Zajęcia gimnastyczne
 • Rytmika
 • Elementy bajkoterapii
 • Zajęcia plastyczne i sensoplastyczne
 • Zajęcia kulinarne
 • Ciekawi goście

Galeria

Organizacja

W naszym żłobku robimy wszystko, aby odpowiedzieć na potrzeby Dzieci! Ilość i długość zajęć dostosowana jest do możliwości rozwojowych Państwa Pociech,

  Rozkład dnia

Posiłki

Wiemy doskonale, że o zdrowiu dziecka oraz jego prawidłowym wzroście i rozwoju decyduje wiele czynników, wśród których bardzo istotne miejsce zajmuje prawidłowe odżywianie. Podczas całodziennej opieki w przedszkolu serwujemy dzieciom śniadanie, obiad i dwa podwieczorki.

Dieta naszych dzieci jest starannie opracowana przez dietetyka. Z uwagą śledzimy i wdrażamy zalecenia Instytutu Żywienia oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Kierując się troską o zdrowie dzieci, dbamy, by komponowane posiłki zawierały dopuszczalne ilości soli i cukru oraz miały odpowiednią wielkość.

Przygotowane potrawy nie zawierają konserwantów i polepszaczy smaków. Wszystkie posiłki zawierają porcję owoców lub warzyw. Dzieci samodzielnie układają kompozycję śniadania lub podwieczorku. Wszelkiego rodzaju koktajle, sałatki, pasty, sosy, a także majonez są przygotowywane przez kuchnię od pierwszego do ostatniego składnika.

Posiłki serwowane w naszym przedszkolu są nie tylko bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, ale także podane w estetyczny i zachęcający do jedzenia sposób.